Tussock Jumper SHIRAZ-GRENACHE-VIOGNIER, Јужна Африка

845.00ден

845.00ден

Tussock Jumper SHIRAZ-GRENACHE-VIOGNIER, Јужна Африка

845.00ден

Суво – Полно тело – Зрело – Црно овошје/Зачин/Даб – Shiraz/Grenache/Viognier – Western Cape – Јужна Африка

Дегустациски белешки:

Ароми на зрело црно овошје, црни маслинки, ноти на кожа. Пријатни, зрели танини и долга завршница.

VIVINO оцена

Bulk deal
Quantity Discount Discounted price
3 - 5 10% 760.50ден
6 - 11 20% 676.00ден
12 - 100 30% 591.50ден
Bulk pricing will be applied to package:

Опис

КАРАКТЕРИСТИКИ & АРОМИ

ХРАНА & СЕРВИС

Комбинирајте со храна како телешко, дивеч, пилешко.

Tussock Jumper предлог – Филе од дивеч – РЕЦЕПТ

Конзумирајте го младо, дeкантирано, на собна температура од 18 °C, во чаша за црвено вино.

СПЕЦИФИКАЦИЈА PDF

БРЕНД Tussock Jumper е резултат на зедничката страст на вински професионалци од 11 различни земји од целиот свет.
СОРТА Shiraz-Grenache-Viognier
ЗЕМЈА South Africa
РЕГИОН Western Cape
ТИП Трпезно (мирно) вино
БОЈА Црвено
ГОДИНА 2018
ВОЛУМЕН 0.75L
СТИЛ Суво, Зрело, Полно Тело
АЛКОХОЛ 14.5%
КИСЕЛИНА 6.5g/L
ОСТАТОК ШЕЌЕР 3.1g/L
НАГРАДИ Gold Medal Gilbert & Gaillard 2019

Gold Medal China Wine & Spirits Awards 2019

Gold Medal China Wine & Spirits Awards 2017

Wine Spectator ( USA ) : 89 points

Spread the love