Tussock Jumper PROSECCO ROSÉ, Италија

645.00ден

645.00ден

Tussock Jumper PROSECCO ROSÉ, Италија

645.00ден

Суво – Лесно тело – Освежително – Црвено овошје/Цитрус/Цвет – Aроматично – Glera/Pinot NoirVenetoИталија

Дегустацијски белешки:

Мирисливи ноти на диви јагоди, малини, црвена рибизла, цреша. Вибрантни ноти на бела праска, кајсија и цвет. Впечатокот на палетата е ароматичен и свеж, овошен.

VIVINO оцена

Bulk deal
Quantity Discount Discounted price
3 - 5 10% 580.50ден
6 - 11 20% 516.00ден
12 - 100 30% 451.50ден
Bulk pricing will be applied to package:

Опис

КАРАКТЕРИСТИКИ & АРОМИ

ХРАНА & СЕРВИС

Комбинирајте со храна која е лесна или масна, како на пример: морски плодови, вегетаријанска, солени, лесни предјадења, аперитиф.

Tussock Jumper предлог – Брускети со лосос – РЕЦЕПТ

Конзумирајте го младо, добро изладено (7 °C) во чаша за пенливо или бело вино.

СПЕЦИФИКАЦИЈА PDF

БРЕНД Tussock Jumper е резултат на зедничката страст на вински професионалци од 11 различни земји од целиот свет.
СОРТА Glera & Pinot Noir
ЗЕМЈА Italy
РЕГИОН Veneto, Treviso
ТИП Пенливо вино
БОЈА Розе
ГОДИНА NV
ВОЛУМЕН 0.75L
СТИЛ Суво, овошно, лесно тело
АЛКОХОЛ 11%
КИСЕЛИНА 5.2g/L
ОСТАТОК ШЕЌЕР 16g/L

 

Spread the love